STRONA GŁÓWNA  →  Blog

Najczęściej popełniane błędy

Nova Artist Nails Academy

Przedłużanie paznokci pozornie niewinna usługa estetyczna, a naprawdę to wiele istotnych czynności mających wpływ również na trwałość.

Zapewne każda stylistka otarła się na swojej drodze zawodowej o problem liftowania (zapowietrzenia) produktu. Postaram się poruszyć te aspekty, które moim skromnym zdaniem są najczęściej spotykane i tym samym, na co należy zwrócić uwagę, aby nasza stylizacja była trwała.

Zaczniemy, idąc tropem kolejności wykonywania usługi przedłużania.

1.Wywiad z klientką to szalenie ważny krok już w początkowym etapie. Pozwala nam wykluczyć nie tylko przeciwwskazania do wykonywania usługi (choroby płytki i skóry), ale dostosować odpowiednie preparaty i produkty do każdej płytki indywidualnie. Jedna płytka będzie cienka, inna grubsza, jedna bardziej wilgotna, a inna łamliwa i rozdwajająca się. To idealny moment na dopasowanie preparatów pomocniczych oraz jaki produkt wybrać. Pamiętaj, że konsystencja produktu, którym tworzysz architekturę paznokcia to dogodność, która jest dla Ciebie, a specyfikacja produktu oraz jego elastyczność dla płytki twojej klientki.

2.Odpowiednie przygotowanie płytki to kolejny ważny krok!

Odsuwamy skórki przy pomocy pusher a, jednak pamiętaj, że to nie etap usuwania! To bardzo delikatna okolica i nadmierne ściskanie metalowym czy ostrym narzędziem nie jest wskazane. Następnie frezem lub, ewentualnie pilnikiem o odpowiedniej gradacji zdejmujesz połysk i usuwasz zrogowaciałe błonki. Praca frezem pozwoli uzyskać nie tylko lepszy efekt czasowy, ale dokładnie opracować okolice wału i zrogowaciałe pozostałości. Frez należy dopasować gradacją (kolorem) odpowiednio do skórek, z jakimi pracujemy.

3. Odpowiednie zastosowanie preparatów pomocniczych jak wspomniałam wcześniej, to czynność wymagająca minimum wiedzy.

Na ten etap niezbędny jest odtłuszczacz na bazie alkoholu i innych rozpuszczalników. Jeśli będzie bez dodatku wody może służyć jako dehydrator (ten występuje w postaci butelki z pędzelkiem, który aplikujemy po odtłuszczeniu).  Pamiętaj, że odtłuszczacz może występować pod różną nazwą! Możemy spotkać się z produktem, który zawiera substancje zapachowe niezalecane do stosowania na naturalną płytkę, a przemywania masy.

Dehydrator to produkt, który służy do odprowadzenia wilgoci z płytki. Jego bazą jest alkohol izopropylowy, aceton i octany ( etylu, butylu, izobutylu).  Szczególną uwagę należy zwrócić z jaką płytką pracujesz. Zbyt duża ilość produktów odwadniających może nadmiernie wysuszyć płytkę.

Następnie stosujemy odpowiedni primer w zależności od systemu, jakim pracujemy i z jaką płytką. Stosuj ten preparat rozsądnie, gdyż jego nadmiar wpływa również na trwałość stylizacji.

Wyróżniamy 3 primery i bazę :

Kwasowy – na bazie kwasu metakrylowego ( acid primer) tworzący wiązanie wodorowo- kowalencyjne

Bezkwasowy – na bazie octanu etylu ( acid free ) tworzący wiązanie wodorowe

Bezkwasowy nowej generacji – na bazie acetonu ( non acid )  tworzący wiązanie kowalencyjne

Baza żelowa – produkt posiadający w swoim składzie składniki mające na celu poprawić przyczepność

4. Aplikacja bazy , która nie powinna być w dużej ilości. W zależności od płytki z jaką pracujemy i zaleceń producenta bywa że nie wymagane jest użycie primera. Takie produkty można również stosować pod żele jednofazowe w celu zwiększenia przyczepności do płytki biorąc pod uwagę iż sam żel nie stworzy na tyle trwałego wiązania z racji wielkości molekuł. 

5.Poprawne założenie szablonu. Tak dobrze widzisz! Moim zdaniem to bardzo ważne, gdyż wpływa na prawidłową budowę paznokcia, a ta uzależniona jest od kolejnych kroków. Wyobrażasz sobie dom bez stabilnych, poprawnie wykonanych fundamentów? Ja nie! 

6. Prawidłowa aplikacja wcześniej dobranego produktu, którym wykonujemy architekturę paznokcia przedłużonego lub naturalnego. Staraj się pracować również , tak aby pozostawić odpowiedni odstęp od skórek w celu unikania ich zalewania.

Jak wcześniej wspomniałam produkt musi być również dopasowany do płytki i stylizacji, jaką wykonujemy, ale jest coś jeszcze! O tym w kolejnym punkcie.

7. Polimeryzacja to proces, gdzie powstają wiązania, dlatego zwracaj uwagę, jakim produktem pracujesz (czy posiada np. pigment) i jak wcześniej wspomniałam, jaka ilość nakładasz. Produkt powinien utwardzać się tyle ile zaleca producent w lampie o odpowiedniej mocy. Dobrze aby lampa miała jasne dno oraz były zabudowana. 

8. Odpowiednia technika uzyskania krzywizn np. krzywej C tunelu. Paznokcie wyszczuplamy techniką odpowiedniego podcinania szablonu ale czasem  „ zaciskania masy”. Czynność zacisku należy wykonać  w odpowiednim czasie, tak aby produkt był wystarczająco utwardzony, a jednocześnie elastyczny, zakładając, iż pracujemy na dobrym jakościowo produkcie. Klamerka odpowiednia założona na płytkę ” zdrową” jest bezpieczna. 

9. Opiłowanie paznokci to pozornie mało ważny punkt, ale to nic bardziej mylnego. Błędy techniczne, zła gradacja moim zdaniem może mieć wpływ na trwałość stylizacji. Wpływanie na jakość płytki, zdjęcie zbyt dużej ilości warstw powoduje słabszą przyczepność.

10. Praca na słabych produktach i urządzeniach to aspekt nie tylko komfortu pracy, ale trwałości wykonanych paznokci. Jeśli zainwestujesz w dobre wyposażenie, to połowa sukcesu!

11. Praca bez odpowiedniej wiedzy to praca intuicyjna, która nie tylko wpłynie na efekt końcowy twojej pracy, ale może mieć ogromny wpływ na zdrowie twoje i klientki. Pamiętaj, że rynek ciągle się rozwija, więc i ty rozwijaj się z nim!

 

Mam nadzieję, że troszkę Ci pomogę w drodze do udanej stylizacji. 🙂

Powodzenia!

 

Jedna odpowiedź do “Najczęściej popełniane błędy”

  1. Asia z mTower pisze:

    Twoje wskazówki na temat braku planu, nadmiernego porównywania się z innymi oraz nieustannego dążenia do perfekcji są bardzo trafne. Sztuka to proces ciągłego uczenia się, a zrozumienie, że popełnianie błędów jest naturalne, może pomóc artystom w rozwijaniu swoich umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Nova Artist

Julita Nowak

Witaj! Nazywam się Julita Nowak. Prywatnie jestem mamą i żoną w wielkim mieście. Uwielbiam spędzać czas w gronie rodzinnym i spontaniczne wyprawy, a wieczorami towarzyszy mi kubek gorącej czekolady.

Zawodowo natomiast jestem dyplomowaną stylistką paznokci, edukatorem oraz założycielką Nova Artist Nails Academy w Warszawie.

Doświadczenie pozwala mi na zaszczytne miano autorki wielu publikacji w pismach branżowych, niezależnego trenera oraz ostatnimi czasy – wielokrotnej medalistki mistrzostw krajowych oraz międzynarodowych.

Social media

Zobacz także

Podobne artykuły

Mistrzostwa

Mistrzostwa Stylizacji Paznokci po co? Przecież w tym nikt nie chodzi, nie wykonuje się tego w salonie! Ciąg dalszy nastąpi … Powodzenia!

Nova Artist Nails Academy

Artykuł 3

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

Nova Artist Nails Academy

Artykuł 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis

Nova Artist Nails Academy

Artykuł 4

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis